poniedziałek 22 styczeń 2018

Aktualne wydanie

Opony zimowe

ams 8 2017Specjaliści przewidują, że stopniowo będzie wzrastał w rynku aftermarketowym udział pojazdów z napędem hybrydowym. Nikt jednak nie wie, w jakim tempie. W 2017 roku zostanie zarejestrowanych w naszym kraju około 16 tysięcy nowych pojazdów hybrydowych.

 Czytaj więcej>>>

Nowy właściciel Liqui Moly

piotrkasprzakW grudniu 2017 r. Liqui Moly GmbH zmieniło właściciela. Dotychczasowy większościowy udziałowiec Ernst Prost sprzedał swoje udziały firmie Adolf WÜRTH GmbH&CO. KG.

Liqui Moly stało się członkiem grupy składającej się z 400 firm o rocznych przychodach przekraczających 12,5 mld euro i zatrudniającej ponad 73 tys. pracowników. Rok 2017 Liqui Moly GmbH zakończyło poziomem sprzedaży w wysokości 500 mln euro sprzedaży, osiągając 40 mln zysku brutto.

Jak twierdzi Piotr Kasprzak, prezes zarządu Liqui Moly Polska, z punktu widzenia Liqui Moly Polska Sp. z o.o. zmiana właściciela w perspektywie krótko i średnio terminowej nie ma żadnego znaczenia. Ernst Prost nadal będzie zarządzać Liqui Moly GmbH a ponadto w zarządzie pojawi się wieloletni współpracownik Prosta, dotychczasowy szef sprzedaży na Niemcy Günter Hiermaier. – Wejście do grupy WÜRTH daje nam stabilność finansową, zapewnia lepszy dostęp do surowców i pozwala na jeszcze szybszy rozwój – komentuje Piotr Kasprzak.
Liqui Moly Polska Sp. z o.o. zakończyło rok 2017 sprzedażą na poziomie 33 mln zł, co oznacza 27% wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem