piątek 19 styczeń 2018

Aktualne wydanie

Opony zimowe

ams 8 2017Specjaliści przewidują, że stopniowo będzie wzrastał w rynku aftermarketowym udział pojazdów z napędem hybrydowym. Nikt jednak nie wie, w jakim tempie. W 2017 roku zostanie zarejestrowanych w naszym kraju około 16 tysięcy nowych pojazdów hybrydowych.

 Czytaj więcej>>>

Niezależne warsztaty rosną w siłę

bezpiecznywarsztatWszystkie zamawiają części poprzez system internetowy oraz dbają o komfort swoich klientów; niemal 100% z nich korzysta z urządzeń diagnostycznych z aktualnym oprogramowaniem. Teraz znają swoje mocne oraz słabe strony i wiedzą, jak rozwinąć działalność. To warsztaty, które wzięły udział w 3. edycji konkursu „Bezpieczny Warsztat”.

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych po raz trzeci zorganizowało konkurs „Bezpieczny Warsztat”. Przy wsparciu profesjonalnych audytorów z firmy Dekra Polska zdiagnozowano kilkadziesiąt serwisów, stawiając następujący wniosek: z roku na rok rynek niezależnych warsztatów coraz bardziej rośnie w siłę.
Serwisy niezależne dbają o jakość i obsługę klientów; współpracę opierają przede wszystkim na budowaniu pozytywnych relacji, każdy audytowany warsztat dysponuje miejscem parkingowym dostępnym dla klientów, znakomita większość dba o dostępność Wi-Fi oraz odpowiedni wygląd poczekalni, 93% serwisów oferuje udogodnienie w postaci możliwości płacenia kartą za wykonane usługi, a 87% naprawia wiele marek, co dodatkowo zachęca klientów do wizyty w serwisie, warsztaty niezależne idą z duchem czasu – 81% z nich może pochwalić się czytelną dla klientów stroną internetową, brak niektórych elementów wyposażenia to jedno z wyzwań dla niezależnych warsztatów: około połowa z nich dysponuje urządzeniami do badania hamulców czy amortyzatorów, co piąty warsztat wdraża system ISO. 81% zaudytowanych warsztatów na czas naprawy proponuje klientom auto zastępcze. Obszarem wymagającym poprawy jest dostępność niektórych sprzętów, która może rzutować na odbiór warsztatu przez klientów, jak również na jakość i szybkość wykonywania prac.

8 listopada, podczas 12. edycji Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, zaprezentowano wnioski z przeprowadzonych badań i wskazano najbezpieczniejsze, niezależne warsztaty samochodowe w Polsce w trzech kategoriach: warsztat mały, średni i duży.

KATEGORIA „WARSZTAT MAŁY" (od 1 do 3 stanowisk naprawczych)
Miejsce I Auto Serwis Ireneusz Ławniczak
Miejsce II Simp-Automex Piotr Gębiś
Miejsce III Auto Service Banaszak
Wyróżnienie: Serwis Gładysz Motors
1

 

 

 

 

 

KATEGORIA „WARSZTAT ŚREDNI" (od 4 do 6 stanowisk naprawczych)
Miejsce I BS Sanecznik
Miejsce II Auto Service DAP
Miejsce III Laver Anna Szachnowska
Wyróżnienie: Serwis Telgum
3

 

 

 

 

 

 


KATEGORIA „WARSZTAT DUŻY" (powyżej 6 stanowisk naprawczych)

Miejsce I Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Rosiak
Miejsce II Autoreduta
Miejsce III F.H.U. Ślusarczyk Jakub Ślusarczyk
Wyróżnienie: Auto Serwis Dan-Car, Serwis GP mobile
2

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem